Elbląski Wortal Historyczny w nowej odsłonie

2015-05-13

Nowy wygląd zyskał Elbląski Wortal Historyczny, gdzie od roku 2008 prezentowane są opracowania dotyczące zdigitalizowanych zbiorów Biblioteki Elbląskiej i artykuły na temat historii naszego miasta. Zmianom uległ m.in. sposób prezentacji treści. Powstała również wersja mobilna wortalu. Zapraszamy do odwiedzania!

Elbląski Wortal Historyczny to strona, na której oprócz opisów zdigitalizowanych zbiorów zabytkowych Biblioteki Elbląskiej, znaleźć można artykuły dotyczące historii naszego miasta. Wśród ich autorów są m.in.: Andrzej Groth, Wiesław Długokęcki, Janusz Charytoniuk, Lech Słodownik, Edward Jaremczuk, Elżbieta Paprocka, Joanna Szkolnicka, Helena Dutkiewicz, Elżbieta Lewandowska, Marek Andrzejewski i inni. Dowiedzieć się z niej można np., jaką historię ma herb miasta Elbląga, jak w średniowiecznym Elblągu funkcjonowała opieka społeczna, kim byli Emil Siede czy Johanne Satori-Neumann. Zapraszamy do korzystania i współtworzenia wortalu! Chętnych do publikowaniu artykułów na wortalu, prosimy o kontakt: Elbląska Biblioteka Cyfrowa tel.: (55) 625 60 15.

Dla miłośników historii naszego miasta przygotowaliśmy też niespodziankę: kolekcję zakładek do książek z wizerunkami znanych elblążan. Na początek: Johanne Satori-Neumann, Ferdinand Gottlob Schichau, Henryk Nitschmann. Są one dostępne w Bibliotece Elbląskiej.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Kultura+ priorytet Digitalizacja