10 000 publikacji w EBI

2010-08-25
Elbinger Jahrbuch periodyk naukowy wydawany przez Elbinger Altertumsgesellschaft w latach 1919 – 1941. Zawierał artykuły z zakresu historii, archeologii, etnografii i kultury, choć zdarzały się też artykuły z innych dziedzin oraz artykuły okolicznościowe (np. jubileuszowe, wspomnieniowe), sprawozdania z działalności Towarzystwa. Zeszyt 9/1931 zawiera następujące artykuły: „O najstarszej dolnoniemieckiej kamienicy na obszarze pod panowaniem Zakonu Krzyżackiego”, „Szwedzkie wytłoczenia monet na terenie Elbląga za czasów króla Gustawa Adolfa II i królowej Krystyny (1626-1635)”, „Przyczynki do statystyki ludnościowej Elbląga w trzech ostatnich stuleciach”, „Pieczęcie, herby i flagi elbląskie” oraz przyczynek do biografii elbląskiego miedziorytnika Johanna Friedricha Enders’a (Endersch’a), sprawozdania z działalności Elbinger Altertumsgesellschaft oraz doniesienie o ponownym otwarciu dla publiczności Muzeum Miejskiego.