Filtry

Szukana fraza: [Opis = "Dodatek do dziennika regionalnego Nr 22 \- czasopisma \"Elbingsche Zeitung von Staats= und gelehrten Sachen\" \(prowincjonalne czasopismo polityczne wydawane w oficynie Traugutta Hartmanna podejmujące kwestie związane ze sprawami kraju oraz zagadnieniami naukowymi\). W dodatku znajdziemy m.in. przedruk deklaracji sygnowanej przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma z listopada 1801 roku dotyczące postępowania w razie zaobserwowania nadużyć popełnianych przez żołnierzy i kanonistów odsuniętych od pełnienia obowiązków, a korzystających z utrzymania \(wyżywienia\) ze środków miejskich lub od ludności wiejskiej. Dodatkowo informacje magistratu z marca 1802 roku o działalności zarobkowej różnych zawodów oraz ogłoszenia drobne, m.in. o sprzedaży bądź wynajmie nieruchomości, aukcjach itp. Typ oprawy \(materiał\)\: papier, obleczenie – niebieskie, krawędzie \- przycięte. Format bibliograficzny\: 2. W 2012 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza zbioru starych druków XVIII w. Biblioteki Elbląskiej”. Dokument współoprawny z innymi drukami \(klocek introligatorski\), sygn. Pol.8.III.2457\-Pol.8.III.2491."]

Wyników: 1

Obiektów na stronie:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji