Object structure

:

Ogólnopolskie Przesłuchanie Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych II Stopnia i Liceów Muzycznych - zaproszenie

:

Elbląg - kultura - 20 w. ; Malbork - kultura - 20 w. ; Ministerstwo Kultury i Sztuki - Zarząd Szkół Artystycznych w Warszawie ; Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu ; Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu ; Muzeum Zamkowe w Malborku - koncert - 20 w.

:

Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach prezentowanych również na naszym Wortalu Historycznym posiada zaproszenie na Przesłuchanie Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych i Liceów Muzycznych. Przesłuchania zorganizowały wspólnie Ministerstwo Kultury i Sztuki, Zarząd Szkół Artystycznych w Warszawie, Centralny Ośrodek Pedagogiczny Szkolnictwa Artystycznego w Warszawie oraz Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego (UW) w Elblągu. W związku z tym, iż w latach 1975-1998 funkcjonowało Województwo Elbląskie, Malbork należał administracyjnie do tego województwa Wydział Kultury i Sztuki UW w Elblągu zdecydował się tam a nie w Elblągu zorganizować te przesłuchania. Koncerty miały się odbyć w Sali Koncertowej Muzeum Zamkowego w Malborku w dniach od 9 do 12 marca 1977 roku. Zaproszenie klasyczne, wielobarwne - stronie tytułowej (okładce) w lewym górnym rogu niewielka grafika godło Elbląga (a przecież przesłuchania odbywały się w Malborku), w prawym dolnym słowo zaproszenie. W środku na stronie informacyjnej miejsce na wpisanie osoby zapraszanej w tym przypadku była Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Elblągu w latach 1975-1978 pani Julia Nowosad. Z podobnych do tego, dokumentów znajdujących się w zbiorach Dokumentów Życia Społecznego posiadamy również zaproszenie na przesłuchania zespołów rozrywkowych Szkół Muzycznych I i II stopnia z 1980 roku.

:

1977

Place_of_issue:

Elbląg

:

zaproszenie

:

application/pdf

:

DŻS - XV.7

:

pol

Prawa:

Publikacja dostępna wyłącznie na terenie Biblioteki Elbląskiej

This publication is protected and available only for logged users.