Object structure
:

Io. Gottl. Heineccii Historiae iuris civilis Romani ac Germanici pars altera [Historia iuris civilis Romani ac Germanici qua utriusque origo et usus in Germania ex ipsis fontibus ostenditur... ]

:

Heineccius, Johann Gottlieb

:

stary druk - 18 w. ; historia ; historia prawa ; prawo ; prawoznawstwo ; prawo rzymskie ; prawo niemieckie ; Justynian I Wielki (ok. 482–565) ; Heineccius, Johann Gottlieb (1681-1741)

:

Druk jest drugim tomem dzieła Historia iuris civilis Romani ac Germanici qua utriusque origo et usus in Germania ex ipsis fontibus ostenditur... . Tom zaczyna się od strony 483, która jest rozkładówką zawierającą genealogię cesarza Justyniana, wprowadzającą do rozdziału VI poświęconego prawie ustanowionym przez tego cesarza, jego stosowaniu na Wschodzie i Zachodzie cesarstwa oraz wpływu na rozstrzygnięcia prawne współczesne autorowi. Jest to jednocześnie ostatni rozdział księgi I, poświęconej historii prawa rzymskiego. Księga druga dotyczy początków i rozwoju prawa niemieckiego (sprzed i w czasach Karola Wielkiego do czasów cesarza Lotara III, od czasów Lotara III do czasu powstania akademii i później do czasów współczesnych autorowi). Każdy rozdział podzielony jest na paragrafy, także oznaczone cyframi rzymskimi, których numeracja jest ciągła w obrębie każdej księgi (nie w obrębie rozdziałów). Ponadto autor opatruje poszczególne zapisy obszernymi komentarzami przypisowymi, najczęściej historycznymi, z bogatymi odniesieniami do źródeł; często są one obszerniejsze niż tekst główny. Każdy paragraf w obrębie rozdziału oznaczony jest hasłem przedmiotowym umieszczonym na marginesie. W dalszej części zamieszczona została Historiae juris gallicani epitome, podzielona jedynie na paragrafy. Na końcu widnieje indeks rzeczowy, z określeniem księgi i paragrafu.

:

[1733]

:

[svmtibvs Ioanni Ernesti Fritschii]

Place_of_issue:

[Halae Magdebvrgicae]

:

stary druk

:

94716

:

lat ; grc ; ger

Prawa:

Domena publiczna (public domain)

×

Citation

Citation style: