Object structure

:

Das sich schliessende Polnische Kriegs-Theatrum vorstellend die den so sehnlich gewünschten Frieden publicirende Königl. Residenz-Stadt Warschau nebst andern darzu dientlichen Kupffern. Fernerer Inhalt ist auf folgender Seite zu lesen.

:

stary druk - XVIII w. ; August II Mocny (1670–1733) ; Ledóchowski, Stanisław (1666–1725) ; konfederacja tarnogrodzka (1715–1716) ; sejm niemy 1717 ; Warszawa ; Rawa

:

Publikacja historyczna przedstawiająca wydarzenia związane z konfederacją tarnogrodzką zawiązaną przeciw królowi Augustowi II Mocnemu i wojną domową, która po niej nastąpiła, a zakończyła się sejmem niemym w 1717 r. Książka zawiera szczegółową narrację o wydarzeniach lat 1715–1717 w Rzeczypospolitej, cytuje w całości lub w części dokumenty wydawane przez konfederatów (przede wszystkim przez marszałka konfederacji Stanisława Ledóchowskiego), przez króla, oraz te stworzone w trakcie rokowań między szlachtą i królem w Rawie. Te podane są albo po niemiecku, albo równolegle po łacinie i niemiecku lub tylko po łacinie. Do zacytowanej relacji generała korpusu saskiego generała Bose dla feldmarszałka Jakuba Henryka Flemminga z bitwy pod Kowalewem dołączony jest plan przedstawiający przebieg starcia. Ponadto na s. 299 znajduje się grafika przedstawiająca medal, który miał być bity w nienazwanym miejscu z okazji zawarcia pokoju w 1717 z napisami po łacinie i niemiecku. Karta tytułowa ozdobiona grafiką przedstawiającą panoramę Warszawy.

:

1718

Place_of_issue:

Franckfurt und Leipzig

:

stary druk

:

application/pdf

:

Pol.8.II.340

:

de ; lat

Prawa:

Domena publiczna (public domain)