Object structure
:

De Republica, Quas Discursus Nuncupavit, Libri III. : Quo Modo in Rebusp. ad antiquorum Romanorum imitationem actiones omnes...

:

Machiavelli, Nicolo

:

rozprawa naukowa ; Rzym – historia ; państwo - teoria ; władza - teoria ; makiawelizm ; Machiavelli, Niccolò (1469-1527)

:

Kieszonkowe wydanie (143 x 82 mm) rozważań na temat historii Rzymu, władzy, państwa, republiki etc. – autorstwa włoskiego prawnika, filozofa i historyka Nicolo Machiavelli’ego (1469-1527). Autor traktatu „Książę”, który sprawił, że od jego nazwiska powstał termin makiawelizm. Opisywał funkcjonowanie zarówno republik jak i królestw. W 1559 roku jego pisma znalazły się na kościelnym indeksie ksiąg zakazanych. Dewizą jego dzieła, jak i mottem całego jego życia było powiedzenie: "cel uświęca środki", czyli dążenie do celu bez skrupułów. Tak właśnie postępowali „Władcy”, którzy mogli stosować zarówno przemoc, obłudę, jak i podstęp aby realizować z góry wyznaczone cele. Na stronie tytułowej odręczna zapiska z nazwiskiem, znak własnościowy: „Michaelis Braun Elbingensis”. Typ oprawy druku: biały pergamin z jappem ; okładzina – tektura; krawędzie – nakrapiane. W tekście - niewielkie zagniecenia, ubytki i przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.

:

1608

:

sumptibus Lazari Zetzneri

Place_of_issue:

Francofurti

:

stary druk

:

image/x.djvu

:

Pol.7.I.50

:

lat

Prawa:

Domena publiczna (public domain)

×

Citation

Citation style: