Elbląg - historia ; Gogol, Mikołaj (1805-1852) ; Teatr Dramatyczny w Elblągu ; spektakl teatralny - 20 w. ; druki ulotne - 20 w.
Opis:”Ożenek: zdarzenie całkiem niewiarygodne w dwóch aktach” Mikołaja Gogola (1805-1852) w przekładzie Juliana Tuwima. Sztuka wystawiona na deskach Teatru Dramatycznego w Elblągu 27.03.1985 r. Satyra obyczajowa, która pokazuje, jak wyglądały swaty panny i niemłodego już kawalera. Wszystko odbywało się w obecności mistrzyni swatki i gromady barwnych zalotników, m.in. urzędnika, radcy dworu, egzekutora, emerytowanego oficera marynarki, emerytowanego oficera piechoty etc. Miłosne intrygi, rywalizację i mnóstwo absurdów w komedii wyreżyserował – Łukasz Ratajczak, scenografia – Ireneusz Domagała, opracowanie muzyczne – Wojciech Karpiński. Na zdjęciu ulotka z informacjami o Mikołaju Gogolu oraz jego wypowiedziami nt. pisarstwa, ludzi i teatru.
Data wydania: Miejsce wydania: Rodzaj dokumentu: Format: Sygnatura: Język: Prawa:Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu ; Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie