2022-04-21

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Digitalizacja wraz z niezbędnymi pracami konserwatorskimi, opracowanie i udostępnianie starodruków Biblioteki Elbląskiej” w ramach programu MKiDN KULTURA CYFROWA 2022.

Wybraliśmy zbiór do digitalizacji, opracowania i udostępnienia (210 druków do digitalizacji, 302 druki do opracowania i udostępnienia):

- druki z zakresu nauk przyrodniczych
- druki XVI w.
- druki Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku z zakresu nauk przyrodniczych
- druki XVIII w.

Działania w ramach zadania:
I. W ramach projektu zakupimy rozszerzenie do macierzy dyskowej wraz z dyskami.
II. Przeprowadzimy niezbędne prace konserwatorskie 6 druków.
III. Zarchiwizujemy zbiory po digitalizacji.
IV. Bezpłatne udostępnimy pliki i metadane w internecie, m.in. poprzez Elbląską Bibliotekę Cyfrową, Elbląski Wortal Historyczny, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Federację Bibliotek Cyfrowych oraz Europeanę.
V. Zrealizujemy działania edukacyjne i promocyjne.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

MKiDN

Pol