:

Methodenbuch für angehende Lerer die den ersten Cursus des Neuen Elementarwerks bei ihrem Unterrichte zum Grunde legen […]

:

Schütz, Christian Gottfried

:

stary druk -18 w. ; poradniki metodyczne - 18 w. ; pedagogika - 18 w. ; edukacja -18 w. ; edukacja nauczycieli - 18 w. ; metodyka - 18 w. ; dydaktyka - 18 w. ; Schütz, Christian Gottfried (1747-1832)

:

Methodenbuch für angehende Lerer die den ersten Cursus des Neuen Elementarwerks bei ihrem Unterrichte zum Grunde legen - podręcznik metodyczny dla początkujących nauczycieli wydany w 1783 roku w Halle, autorstwa Christiana Gottfrieda Schütza (1747-1832) - niemieckiego filologa, filozofa i redaktora. Schütz, od 1762 roku studiował na uniwersytecie w Halle teologię, filozofię, historię i języki klasyczne. Od 1769 roku był inspektorem teologii seminarium na uniwersytecie w Halle i kierował instytutem edukacji nauczycieli. W 1773 roku został profesorem nadzwyczajnym, w 1777 roku zwyczajnym filozofii na uniwersytecie w Halle, a w 1779 roku profesorem poezji i retoryki na uniwersytecie w Jenie. W Jenie prowadził zajęcia z pedagogiki, filologii, antropologii, filozofii i historii literatury. W latach 1780-1787 wydał obszerny, kilkuczęściowy podręcznik Neue Elementarwerk , przeznaczony dla niższych klas szkół łacińskich i gimnazjów. Niniejszy poradnik metodyczny powstał by pomóc w kształceniu i edukowaniu uczniów osobom przygotowującym się do zawodu nauczyciela i podejmującym pierwsze próby nauczania na bazie Neue Elementarwerk. Przewodnik, stanowiący pomoc dydaktyczną w praktyce edukacyjnej, podzielony został na pięć rozdziałów, które zawierają opisy, zasady i reguły oraz propozycje prowadzenia zajęć na lekcjach łaciny, geografii, języka niemieckiego, matematyki i religii.

:

1783

:

bei Johann Jacob Gebauer

Place_of_issue:

Halle

:

stary druk

:

91971

:

ger ; lat

Prawa:

Domena publiczna (public domain)

×

Citation

Citation style: